O obecnej sytuacji w Iranie
Blog > Komentarze do wpisu
Pamięć tych ...

W sobotę 20. marca o godz. 18.33 żegnamy zimę, a dokładnie w tym samym czasie Irańczycy przywitają Perski Nowy Rok wraz z nadejściem wiosny.

Jednak radość święta Nowego Roku nie będzie pukała do wszystkich drzwi w Iranie. Zamieszki powyborcze stłumione brutalnie przez władzę, która sfałszowała wyniki wyborów i w oczach większości Irańczyków jest nielegalna, pochłaniała dziesiątki ofiar. Zgodnie z perska tradycją Irańczycy odwiedzają groby swoich bliskich w ostatni czwartek każdego roku (na zdjęciu grób Nedy Agha-Soltan).

Także, tysiące więźniów politycznych spędza ten dzień za kratkami w miejscach, gdzie tortury są bezwzględnie i powszechnie praktykowane. Jednym z nich jest Aria Aramneżad młody wokalista, który został aresztowany w mieście Babol 2 miesięce temu za to... że śpiewał tę piosenkę(!):

 

sobota, 20 marca 2010, wolnyiran

Polecane wpisy

Komentarze
2010/03/21 20:27:45
Nie wiem co sądzić o sytuacji w Turcji, wydaje się że wojskowi utracili tam kontrolę, a byli uważani za taki świecki bezpiecznik. Islamiści Erdogana zaczynają się kumać z Iranem, stosunki Turcji z Izraelem się bardzo popsuły. Żeby sojusznik USA i kraj członkowski NATO kumał się z Iranem, ciężko to wszystko zrozumieć.
-
2010/04/21 07:53:08
A co się martwisz Turcją, Europa jest zadowolona że wreszcie hunciarzy od Atatiurka cywilne władze Turcji pognały.
Wiesz chyba jak w Europie nie lubią hunciarzy?

A co na to zespół Wolny Iran?
Zobaczysz że na pewno poprą cywilny rząd Turcji.
Site Meter

Image and video hosting by TinyPic

Help and donate for Haiti