O obecnej sytuacji w Iranie
Blog > Komentarze do wpisu
Rok po zamach stanu

12 czerwca mija rok od wyborów prezydenckich w Iranie, które zostały sfałszowane. Został dokonany zamach stanu na i tak kulawą irańską demokrację.

Ali Chamenei, Mahmud Ahmadineżad, strażnicy rewolucji, Basidż, policja, agenci wywiadu oraz radio i telewizja w bardzo dobrze zaplanowanej operacji i w czysto stalinowskiej postaci pogwałcili prawa głosu Irańczyków. Siły Basidż i policji w brutalny sposób stłumiły protesty milionów ludzi. Zabili ponad 100 osób. Aresztowali tysiące ludzi, intelektualistów, dziennikarzy, prawników, studentów, obrońców praw człowieka, kobiet i dzieci, a także liderów opozycji. Wybory, które były wygrane przez Mir Hosseina Musawi i Irańczycy wiązali z nimi bardzo dużą nadzieję o wolność, stały się koszmarem współczesnej historii kraju z tysiącami lat tradycji, kultury i istnienia.

Na jutro w sobotę zapowiedziane są protesty w całym kraju, jednak władza nie wydała pozwolenie na żadne zgromadzenie w tym dniu. Od Wczoraj policja jest w stanie najwyższej gotowości na ulicach Teheranu (patrz zdj.: Teheran 10.06.2010, źródło)

piątek, 11 czerwca 2010, wolnyiran

Polecane wpisy

Komentarze
2010/06/28 12:46:13
Chyba jednak po wyborach, w takim Egipcie czy Jordanii nie mówiąc już o Arabii Saudyjskiej, takie wybory byłyby niemożliwe, no musicie być trochę bardziej obiektywni.
Ale te trzy wymienione kraje są akurat sojusznikami USA, i jakoś nie słychać narzekań na brak demokracji .
Site Meter

Image and video hosting by TinyPic

Help and donate for Haiti